Zwangerschap / bevalling

Een kind aanmelden voor een ziektekostenverzekering - met een PESEL-nummer


Een ouder die een kind niet registreert voor een ziekteverzekering, kan een boete krijgen van maximaal PLN 5.000. Het is geen wonder dat deze kwestie veel emoties oproept.

Vooral als we de verplichting om een ​​kind in te schrijven voor verzekering confronteren met de door de wetgever gestelde termijn, d.w.z. 7 dagen. Aangezien het PESEL-nummer van het kind meer dan een maand na de bevalling wordt verkregen, is het niet mogelijk om het kind 7 dagen na de geboorte te verzekeren. Gelukkig is er geen reden om te benadrukken. U moet uw kind onmiddellijk registreren na het verkrijgen van een PESEL-nummer. Tot die tijd zou dit onderwerp je niet moeten storen.

Wanneer moet ik mijn kind aanmelden voor een verzekering?

Een ouder die werkt en die onder de ziekteverzekering valt, moet het kind voor verzekering aanmelden. Deze verplichting vloeit voort uit art. 67 sectie 3 van de wet van 27 augustus 2004 betreffende met openbare middelen gefinancierde gezondheidsdiensten; unitaire tekst Journal of Laws of 2008 No. 164, item 1027, zoals gewijzigd; hierna de gezondheidswet genoemd.

Een kind kan slechts door één ouder worden verzekerd.

Als de aanvraag wordt ingediend door een zelfstandige ouder die zakelijke activiteiten uitvoert, meldt hij of zij het kind onafhankelijk (of via een accountant) op het juiste formulier aan ZUS.

Als hij echter op de werkplek werkt, rapporteert hij aan de werkgever. Na ontvangst van de nodige informatie is de werkgever verplicht om onmiddellijk een aanvraag voor een ziektekostenverzekering voor het kind van de werknemer op het ZCNA-formulier op te stellen en in te dienen bij de Socialeverzekeringsinstelling. In dit document moet het bedrijf het PESEL-nummer van het kind opgeven.

We hebben ook een antwoord ontvangen van ZUS.

"In antwoord op mijn vraag wil ik u dat graag meedelen in overeenstemming met de wet van 27 augustus 2004 betreffende gezondheidsdiensten die met openbare middelen worden gefinancierd PB 2008. Nr. 164 artikel 1027 art. 50 paragraaf 14 zegt dat in het geval van kinderen jonger dan 3 maanden die geen PESEL-nummer hebben, de bevestiging van het recht op gezondheidszorgdiensten gebaseerd is op het PESEL-nummer van de persoon die verplicht is om het kind te registreren voor een ziektekostenverzekering.
Daarom moet het kind, zodra het een PESEL-nummer krijgt, als gezinslid voor een ziektekostenverzekering bij een van de ouders worden geregistreerd als hij / zij een te verzekeren titel heeft.

Voordat het kind een PESEL-nummer ontvangt

Voordat uw kind een PESEL-nummer ontvangt, kunt u dit gemakkelijk gebruiken in de gezondheidszorg. Volgens art. 50 paragraaf 9 van de Gezondheidswet heeft een kind tot zes maanden geen document nodig dat het recht bevestigt om gezondheidszorg te gebruiken wanneer het nodig is om zijn diensten te gebruiken. Daarom hoeft het niet te worden geregistreerd voor verzekering.

Ondanks deze bepaling is het de moeite waard om te voldoen aan de verplichting om een ​​kind voor verzekering te registreren en zelfs als we te laat zijn, moet u dit onderwerp zo snel mogelijk inhalen om niet te worden blootgesteld aan een vrij zware boete.


Video: Kind aanmelden stappen (Januari- 2022).